HELSINKI – KREATIVNÍ CENTRA V EVROPĚ

Čtvrtá zastávka – Helsinky – a hned dvě centra a to AALTO UNIVERSITY DESIGN FACTORY a CABLE FACTORY

Aalto University Design Factory byla otevřena v roce 2008 a je jedním z projektů Aalto University. V oblasti vzdělávání a podnikání poskytuje vyvíjející se prostředí pro spolupráci studentů, výzkumníků a podnikatelů. Poskytují výborné technologické zázemí avšak snaží se zaměřovat i na filozofické otázky designu, postoje, hledají novátorské způsoby práce.

Cable Factory je největším kulturním centrem ve Finsku. Měli jsme možnost navštívit 3 muzea, 12 galerií, taneční divadla, umělecké školy a celou řadu umělců, kapel a firem. Unikátní prostory jsou také k dispozici na dlouhodobý ale i krátkodobý pronájem. Jsou využívány na různé události jako koncerty, výstavy, festivaly a veletrhy.