Game Jam Zlín 2024

Nedávno, v termínu od 8. do 10. března 2024, se v Technologickém inovačním centru Zlín odehrála opět soutěž s názvem Game Jam Zlín 2024. Tato akce se stala platformou pro kreativitu a nadšení 27 studentů, kteří spojili síly. Účastníci z Fakulty multimediálních komunikací a Fakulty aplikované informatiky Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně se spojili s talentovanými studenty ze středních škol a s vervou se vrhli do výzvy – vytvořit originální hry na téma „Paralelní realita“.

Výsledkem jejich úsilí se stalo pět unikátních her, které hodnotila odborná porota. Ta se zaměřila nejen na technické aspekty her, ale také na uměleckou stránku, design a celkový dojem. Vítězové si odnesli ceny ve třech kategoriích:

• Kategorie Art: Ocenění získal tým „Parallel Worlds“ za hru s originální grafikou a propracovaným vizuálním stylem.
  • Kategorie Technology: Porota ocenila inovativní využití herního enginu a technické řešení týmu „Glitch in the Matrix“.
  • Kategorie Best Game: Vítězem se stal tým „Dreamscape“ za hru s poutavým příběhem, zábavnou hratelností a celkovým dojmem.

Game Jam Zlín 2024 ale nebyl jen o soutěži. Stal se především skvělou příležitostí pro rozvoj dovedností. Zúčastnění si zdokonalili programování, grafiku, design a další oblasti relevantní pro vývoj her. Zároveň se jednalo o budování komunity. Studenti navázali kontakty s dalšími nadšenci do her a vybudovali si cennou síť spolupracovníků. V neposlední řadě podpořil Game Jam Zlín 2024 inovace v oblasti herního vývoje ve Zlíně.

Velké poděkování patří všem, kteří přispěli k nezapomenutelnému zážitku z Game Jamu Zlín 2024! Našimi hrdiny byli především talentovaní účastníci, jejichž nápady a nadšení vytvořily jedinečnou atmosféru celé akce. Srdečný dík patří rovněž renomované odborné porotě, která pečlivě hodnotila hry a poskytla účastníkům cennou zpětnou vazbu. Za hladký průběh akce a inspirativní prostředí vděčíme dále našemu partnerovi, Technologickému inovačnímu centru Zlín. Štědrou podporu pak akci poskytli sponzoři: Xzone, Flying Rat Studio, Ashborne Games, Troglodyte Studio a Bujos. Díky jejich věcným darům a finanční pomoci jsme mohli zajistit skvělé technické zázemí a udržet vysokou úroveň celé akce.

Těšíme se na další ročník!

Všechny vytvořené hry si můžete zahrát a prohlédnout si je na https://visiongame.cz/.

Sledujte nás na sociálních sítích a nenechte si ujít další ročník Game Jamu Zlín!