IDEATHON UTB 2022 / 29. – 30. 11. / Baťovy závody trochu jinak

Ideathon UTB je intenzivní 24hodinový soutěžní workshop, který dává studentům UTB ve Zlíně příležitost v krátkém čase vyřešit aktuální výzvy organizací Zlínského kraje. Účastníci workshopu pracují v multioborových týmech a díky vzájemné spolupráci navrhují pomocí design thinkingových metod a inovativních postupů řešení zadaných výzev. Rok 2022 je Evropským rokem mládeže a zároveň rokem českého předsednictví v Radě Evropské unie, proto jsou témata tohoto ročníku zaměřená na mladé lidi. Ideathon UTB pořádá Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně ve spolupráci s TIC Zlín a agenturou CzechInvest. Letošní ročník se koná pod záštitou ministra pro evropské záležitosti doc. PhDr. Mikuláše Beka, Ph.D.

O tématech, kterými se budou soutěžící zabývat, bylo možné hlasovat. Zvolena byla tato:

• Kdy je tablet lepší než sešit? Vyřešte, jak využít digitální technologie a trendy ve výuce středoškoláků.
  • Jak moc je Zlínský kraj SMART? Náš region se postupnými kroky blíží k chytré dopravě, kultuře, životnímu prostředí, veřejné správě a dalším oblastem života. A potřebuje komunikační strategii, jak o těchto změnách informovat veřejnost.
  • Útočiště pro kreativní jedince. Jak by mělo vypadat nově vznikající kreativní centrum ve Zlíně nebo Uherském Hradišti? Vybavení, služby, program – co by mu nemělo chybět?
  • Mobil už nepustíme z ruky. Co by měla umět mobilní aplikace veřejné dopravy ve Zlínském kraji, aby vyhovovala nastupující generaci?
  • Být tak mladý a poprvé navštívit Zlínský kraj… Jaké turistické cíle jsou v našem kraji atraktivní pro mladé cestovatele z Česka i zahraničí? Vytvořte kampaň, jak jim je přitažlivě odkomunikovat.

Do soutěže se mohou přihlásit studenti všech fakult UTB prostřednictvím e-mailu: ideathon@utb.cz a to do 25. 11. 2022.