Současná móda / Lukáš Krnáč a Jan Černý / 21. 02.

Lukáš Krnáč a Jan Černý – oba studenti magisterského ročníku na ateliéru Design oděvu na UTB, oba nominovaní na cenu CZECH GRAND DESIGN 2017 v kategorii Módní designér roku.

Pánské i dámské módní kolekce Lukáše Krnáče jsou velmi odvážné, inspirativní, sarkastické, nebojí se jimi provokovat. Rád kombinuje barvy a rozdílné materiály. Za krátkou dobu už sklidil mnoho úspěchu a vytvořil si rozpoznatelný rukopis. V roce 2017 prezentoval svou tvorbu na Mercedes Benz Prague Fashion Week a v Soutěž Van Graaf Junior Talent 2017. V soutěži Best in Design vyhrál první místo v kategorii Fashion design a zároveň se stal absolutním vítězem Best in Design 2017.

Tvorba Jana Černého je surová, výrazná, často pracuje s uniformitou, či transformacemi základních ikonických kusů pánského šatníku. Zaměřuje se na pánskou módu, ale zároveň, prohlašuje, že vše, co dělá, si mohou obléci i ženy. Jeho kolekce jste mohli vidět na Mercedes Benz Prague Fashion Week, Mercedes Benz Fashion Week Amsterdam, Fashion Live! nebo Slovak Fashion Week Initiative. Vyhrál Van Graaf Junior Talent 2017. Absolvoval stáž u Jakuba Polanky. Jeho práce zaujala redaktory magazínů jako Fucking Young, Kaltblut nebo blog Diane perneis ASVOF.

 

go_upper_krnac+cerny_plagat+bannery

Naši podporovatelé

mmcité, a. s.

TESCOMA s.r.o.

Egoé s.r.o.

TON a.s.