Návšteva Cross Innovation Conference – Hamburg

Minulý týden jsme se zúčastnili konference Cross Innovation v Hamburgu. Jednalo se o první ročník konference uspořádané institucí Hamburg Kreativ Gesellschaft, která má v tomto městě postavení ústředního kontaktního místa pro všechny hráče kreativních průmyslu.

Konference se konala v Cross Innovation Hub, který vznikl za účelem hledání nových impulsu pro produkty, procesy a postupy pro podniky, osoby samostatně výdělečně činné a jiné zájemce. Má vést k založení vlastního podnikání propojeného s jinými odvětvími. V takzvaných procesech křížové inovace (Cross Innovation) se zabývají neobvyklými pracovními přístupy, které lze nalézt ve vysoké hustotě v kreativních průmyslech, slibuje příležitosti na změny v organizaci procesů, nových produktech, službách a podnikatelských nápadech.

Celý program byl nabitý inovativním oborovým křížením v podobě přednášek, výstav, prodejních míst, rozdělených na několik stanovišť. Návštěvník si mohl vyzkoušet virtuální realitu, nebo se na jednotlivých stanovištích dozvědět o inovativních spolupracích v jiných městech Evropy. Více informací o jednotlivých institucích zde.

Konference byla výborně zorganizovaná, přivítala řečníky z celého světa, hodně zaměřené na nové technologie a inovativní projekty. Nás zaujali hlavně konkrétní příklady takového typu spolupráce od skvělého řečníka Ramona Vullingsa v jeho Keynote s názvem: Be an ideaDJ & rock with Cross-Industry Innovation.

Kreativním osvěžením byla sekce Creativity Boosts, ve které byly představeny konkrétní spolupráce umělců s výzkumným sektorem. Z této sekce musíme vyzvednout Erika Kesselsa, nizozemského umělce, designéra, kurátora, zakladatele komunikační agentury KesselsKramer, který nás dostal svou vtipnou a výstižnou prezentaci realizovaných projektu.

A také Simona Wilkinsona, audiovizuálního umělce, který propojuje herní svět, virtuální realitu a umělou inteligenci s praktickým využitím pro společnost.

Další ročník Cross Inovation Conference bude v roce 2020. Pokud se nám podaří, určitě zavítáme znovu 🙂

 

Naši podporovatelé

mmcité, a. s.

TESCOMA s.r.o.

Egoé s.r.o.

TON a.s.