s(UPPER) online seriál, 6. – 9. díl / od 23. 2. každé úterý / 18:00 hod.

23. 2. 2021 od 18:00 / Jak začít podnikat na volné noze jako kreativec, jaká jsou rizika a na co se připravit? / Michael Petrus

Michael ve webináři představí výhody a nevýhody práce na volné noze. Čím je nejdůležitější začít z hlediska podnikání, jak zaměřit specializaci, jak sestavit portfolio, jak na sebeprezentaci, komunikaci, ale třeba i produktivitu práce. Současně projde ty nejdůležitější tipy, které v jeho freelance kariéře zafungovaly.

2. 3. 2021 od 18:00 / Jak vyjednávat o ceně a kdy dávat slevy? / Michael Petrus

Michael ve webináři ukáže jak stanovit ceny za vlastní kreativní práci. Dále projde způsoby naceňování, včetně tématu licencí, záloh na práci, správného užívání smluv a v neposlední řadě nahlédne do vyjednávání o cenách.

9. 3. 2021 od 18:00 / Jak navazovat kontakty a jak je důležitý networking (a vlastní portfolio) / Michael Petrus

Michael ve webináři nastíní druhy networkingu jak v offline, tak v online prostoru. Probere best practices navazování kontaktů na networkingových akcích, ale také např. na síti LinkedIn, která je v onlinu v současné době číslo 1 pro pracovní příležitosti a hledání nových klientů či partnerů. Dotkne se i tématu oslovování potenciálních klientů skrze své portfolio.

16. 3. 2021 od 18:00 / Jak vybudovat tým freelancerů Proč pracovat v týmu a proč ne? / Michael Petrus

Michael ve webináři provede filosofií práce v týmu. Projde výhody, nevýhody, legální aspekty spolupráce a také best practices ohledně hledání spolupracovníků, projektovém řízení, komunikaci, odměňování atd.

Michael Petrus – ilustrátor, art director a konzultant

Na volné noze Michael začal pracovat v prvním ročníku vysoké školy, kdy zjistil, že lze vydělávat peníze na internetu. A dokonce tím co ho baví — kreslením! V průběhu let se jako autor dostal ke skvělým zakázkám jako byla práce pro EXPO 2010 v Šanghai nebo pravidelnou tvorbu pro legendární časopis ABC. Zažil několik pádů a prošel si zatěžkávající zkouškou profesního vyhoření. Začal se však vzdělávat v tom jak správně podnikat, efektivně komunikovat, prezentovat sebe a svou tvorbu, a především jak pomoci a úspěšně řešit byznysové cíle svých klientů. V roce 2013 založil vlastní ilustrátorské studio a později art-tech startup Nanits Comics, který přivádí komiksy k životu a se kterým se dostali do TOP 10 nejlepších startupů ve střední Evropě. Podíval se několikrát do USA a do Sillicon Valley, načerpal zkušenosti ve startupovách akcelerátorech a konferencích.
SERIÁL JE ONLINE.
A ZDARMA PRO VŠECHNY.
VYSÍLÁME SKRZE GOOGLE MEETS

Naši podporovatelé

mmcité, a. s.

TESCOMA s.r.o.

Egoé s.r.o.

TON a.s.