ZRUŠENO: Tvůj nápad. 54 hodin. / Startup Weekend Zlín / 2. – 4. 10. 2020

Dá se úspěšný start-up postavit za 54 hodin? V říjnu se o to pokusí účastníci víkendové události Startup Weekend Zlín. Přijít s nápadem, sestavit tým a dát společně život novému start-upu. Krom cenných zkušeností a nových kontaktů si navíc vítězové třídenního klání domů odnesou i hodnotné ceny. Světový koncept Startup Weekendu přichází poprvé do Zlína.

Akce se uskuteční 02. – 04. října v prostorech kreativního inkubátoru UPPER na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Událost spojuje nejen začínající, ale i ostřílené podnikatele, designéry, marketéry, ajťáky, studenty a jiné nadšence, a to v naději, že po třech dnech intenzivních týmových brainstormingů a koučování od profesionálů z oboru vytvoří životaschopný start-up.

Představení nápadů, výběr projektů k realizaci a vytvoření týmů. Tak bude probíhat páteční večer a zároveň start celého Startup Weekendu. Týmy pak přes víkend pracují na rozpracování svých myšlenek a kreativně je rozvíjí v koncept, který má skutečnou šanci uspět. V neděli večer jsou pak závěrečné projekty prezentovány porotě, která je sestavena s odborníků napříč odvětvími z celé České republiky. Vítězný tým si domů krom zážitků odnese i ceny v hodnotě bezmála 100 000 Kč.

“Spoustě účastníkům nejde jen o to, rozjet svůj vlastní start-up, ale také získat zkušenosti, poznat nové, šikovné lidi ve svém okolí, a vyzkoušet si, co takové založení vlastního podnikání obnáší. Mohou se navíc dovědět spoustu cenného know-how od špiček ve svém oboru v rámci konzultací s profíky, i to je totiž součást Startup Weekendu,” uvedla hlavní organizátorka zlínského Startup Weekendu, Jitka Alexová. Mezi porotce, kteří se budou v neděli rozhodovat, který z projektů je nejzdařilejší, patří například Anna Hight z CzechAccelerator programu, Roman Šalomoun, generální manažer společnosti Jablotron Living Technology nebo designér Martin Andrle, jež usiluje o to, aby se Startup Weekend realizoval v co nejvíce městech v České republice.

“Těch 54 hodin může být hodně únavných, ale každá z nich bude stát za to. Za necelé tři dny totiž účastníci přetvoří nejednu myšlenku v business, a dají za vznik nové komunitě lidí, kteří se mohou navzájem inspirovat a pomáhat si. Navíc u toho prožijí kopec srandy. Pro účastníky máme připraveny i zajímavé přednášky, které jim pomůžou nejen s prací na projektech samotných, ale také například s vlastní motivací. Máme zajištěno skvělé jídlo i nepřetržitý kávový servis od zlínské pražírny kávy. Opravdu je na co se těšit”, s úsměvem dodává.

Lektoři a témata přednášek:

• Dušan Kříž, Universy.co – Můj přítel strach
  • Jirka Doležal, Universy.co – Lifehacking
  • Pavel Bartoš, Happyend – Když neřešíš problém, máš problém aneb validace nápadu
  • Lubomír Konečný, producent (nebo Pavel Bartoš) – Jak zvládnout pitch alias prezentaci projektu či myšlenky, jejímž cílem je představit svůj nápad či námět publiku tak, aby okamžitě zaujal a zároveň získal prostředky pro realizaci.

Mentoři a odborníci z firem, kteří vám poradí:

• Martin Landsberger Pospíšil, managing director CEE, Madeo

Brick City Coffee

Startup World cup & Summit

limonáda Baťovka

Ať už hledáte zpětnou vazbu, nebo k sobě sháníte partnera, který vám pomůže s realizací vaší vize, Startup Weekend je perfektním prostředím, ve kterém svůj nápad otestujete, a podniknete tak první kroky v cestě ke svému novému podnikání.

Vstupenky jsou ještě stále k dispozici: https://bit.ly/2YQiJ6A

Startup weekend můžete navíc sledovat i na facebooku nebo instagramu.