UPPER oslaví 5. narozeniny diskuzí o kreativních průmyslech a podnikání ve Zlínském regionu / 25. 3. 2021 / 17:00 / online

Na konci března oslaví UPPER – Centrum kreativních průmyslů a podnikání pět let od svého vzniku. UPPER je součástí Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, podporuje její studenty a absolventy při rozjezdu podnikání a je zároveň platformou pro spolupráci zlínské univerzity s firmami, veřejnou správou i neziskovými organizacemi. Oslavy tentokrát proběhnou virtuálně prostřednictvím diskuzního panelu, který se uskuteční ve čtvrtek 25. března od 17 hodin na platformě Google Meet.

„Společně s Lukášem Trčkou ze zlínského Technologického Inovačního Centra rozvedeme diskuzi na téma podpory kreativních průmyslů ve Zlínském regionu – o tom, jak je důležité udržovat mladé kreativce v našem regionu i jaké přidané hodnoty má networking a sdílení kontaktů lokální kreativní komunity,“ shrnula Jitka Alexová, která má chod Upperu na starost.

Od doby svého založení v roce 2016 už UPPER pomohl s rozjezdem podnikání už více než 80 rezidentům. Do diskuze se tak vedle současných rezidentů zapojí i zakládající členové centra, firmy, které si prošly prvními lety inkubace a zůstaly ve Zlínském regionu, a také zástupci spřátelených institucí – kromě již zmíněného TIC Zlín přislíbili účast i CzechInvest nebo Zlínský kreativní klastr.

Spolupráce místních institucí a firem se zlínskou univerzitou je jedním z dlouhodobých cílů UPPERU, který se mu úspěšně daří naplňovat. Nejnovějším příkladem je spolupráce navázaná mezi Fakultou multimediálních komunikací a Průmyslovou zónou Holešov. Ta univerzitu oslovila prostřednictvím platformy ZLINNOVATION a výsledkem je vznik nového vizuálního orientačního systému od studentky Veroniky Vostalové z Ateliéru Prostorová tvorba.

UPPER je také partnerem Creative Business Cupu, soutěže, která vybírá nejkreativnější startupy z celé republiky. Národní kolo akce, ve kterém se utká deset soutěžících napříč oblastmi designu, architektury, filmu, reklamy, softwaru, módy, hudby nebo počítačových her,  se uskuteční 30. března ve Zlíně. Na živém přenosu, který bude vysílán z Památníku Tomáše Bati, se díky spolupráci s UPPERem podílí studenti z několika ateliérů Fakulty multimediálních komunikací.

V prostorách coworkingu a sdílených ateliérů na UPPERu v současnosti pracuje přes 20 studentů a absolventů UTB. Součástí centra je i výzkumná marketingová laboratoř. Během prvních pěti let fungování stihl UPPER uspořádat přednášky, menší konference a další akce, které se týkají mentoringu a coachingu podnikatelů, studentů a absolventů – současně je ale otevřen i zainteresované veřejnosti.